"Založeno roku 1995"


Davosa

O společnosti

Značka Davosa vyrábí jak quartzové tak mechanické hodinky s využitím kvalitních švýcarských strojků značek Eta, Sellita, Soprod, popř. Ronda.

Velmi populární je její sportovní řada - model Argonautic Automatic 161.498.78 vyhrál v roce 2014 hlasování čtenářů portálu Watchtime.net o nejlepší potápěčské hodinky v ceně do 1000.00 Euro.

Tváře značky

Luca Tribondeau

Luca Tribondeau

Rakouský akrobatický lyžař Luca Tribondeau se stal v červenci 2015 novým ambassadorem zn. Davosa. Z kolekce si vybral automaty Argonautic s vyměnitelnými řemínky a quartzový chronograf Speedline.

Nik Linder

Markéta Vondroušová

Markéta Vondroušová se narodila 28.6.1999 a aktuálně patří k největším tenisovým talentům u nás. K 30.7. 2017 jí patří 68.pozice v žebříčku WTA. Další informace jsou k dispozici na webu www.davosa.cz

Petra Skopalová

Petra Skopalová

Obrazy v duchu geometrické abstrakce malířky Petry Skopalové jsou svěží, dynamické a jsou vyjádřením čisté energie barev a niterných emocí. Více o jejím díle a prezentaci v zahraničí získáte na petra-skopalova.cz.

Historie

Počátky firmy se datují do roku 1881, kdy Abel Frédéric Hasler začal vyrábět pouzdra ke stříbrným kapesním hodinkám. Jeho syn Paul Hasler (1883-1977) založil Paul Hasler Terminages d´Horlogerie specializovanou na montáž hodinek pro různé hodinářské značky. Jeho bratr, David Hasler (1897-1951), se k firmě připojil v roce 1946 a mnoho let zde pracoval jako technický ředitel.

V sedmdesátých letech, kdy se začaly výrazně prosazovat quartzové strojky, začala firma nabízet kromě mechanických hodinek i quartzové, od roku 1974 pod jménem Hasler & Co S.A.

V roce 1993 vznikla značka Davosa a tímto rokem se datuje i počátek spolupráce s německou firmou Bohle GmbH, fungující na německém trhu od šedesátých let. První kolekce hodinek značky Davosa se setkala s velkým zájmem a odstartovala úspěšnou spolupráci obou firem.

V roce 2000 převzala odpovědnost za vedení firmy Corinna Bohle. Marketing a distribuce značky je nyní řízena z Německa. Velkým úspěchem byla první limitovaná edice z roku 2002 - řada Davosa Panamericana.