"Založeno roku 1995"


Epos

O společnosti

Švýcarská hodinářská firma Epos se specializuje na výrobu mechanických hodinek buď s ručním nebo automatickým nátahem.

Rodinná firma sídlí vě švýcarském Grenchenu a ročně vyrábí přibližně 25 tisíc hodinek. Firma Epos každoročně vystavuje na prestižním veletrhu Baselworld ve švýcarské Basileji.

Ceny hodinek značky Epos se pohybují v rozmezí
25 000,- Kč 380 000,- Kč.

Tváře značky

Josef Škarka

Josef Škarka

Operní zpěvák Josef Škarka se narodil v roce 1981. Získal magisterské vzdělání na AMU v Praze a absolvoval mistrovské pěvecké kurzy u Jose Cury v Nancy či Petera Dvorského v Piešťanech. Nastudoval různé operní role v operách W.A.Mozarta, G.Pucciniho, G. Verdiho a dalších.

Více info na www.josefskarka.cz

Josef Škarka

Pavel Šporcl

Je nám ctí, že se novým ambassadorem zn. Epos stal český houslový virtuos světového renomé Pavel Šporcl. Ve své dosavadní kariéře spolupracoval s mnoha světovými významnými orchestry a umělci, koncertuje po celém světě a kromě klasické hudby se věnuje i jiným žánrům.

Několik ukázek z recenzí jeho koncertů mluví za vše:
„Šporcl hrál... s krásnou lyrikou a neuvěřitelnou virtuositou" (Gramophone)
„Inteligence, muzikalita a virtuosita – Šporcl to vše má" (Classics Today)

Více info na www.pavelsporcl.cz

Historie

Vznik značky Epos se datuje do r. 1925, kdy ji ve městě Vallée de Joux založil James Aubert (1884-1939), hodinářský nadšenec, který celý svůj život zasvětil vývoji nových hodinářských mechanismů a své první zkušenosti získal při vývoji hodinkových strojků Valjoux a Landeron.

Podle hodinářské tradice předal své zkušenosti svému synovci Jeanu Aubertovi a jeho zeti Jeanu Fillonovi, který je dodnes hlavním hodinářským konstruktérem firmy Epos. V jeho dílně (v těsné spolupráci s dalšími hodinářskými mistry) vznikají nejsložitější hodinářské strojky pro zn. Epos - indikátor nátahu, velký datum, regulátor, jumping hour ("skákací" hodiny),...

V osmdesátých letech minulého století nová quartzová technologie zcela změnila hodinářský průmysl - nikdo (kromě několika luxusních značek) nechtěl vyrábět mechanické hodinky. Peter Hofer byl jedním z těch, kteří věřili v jejich budoucnost a ve spolupráci se svojí manželkou založil v roce 1983 firmu Montrés EPOS SA, přímého následovníka původní firmy se zaměřením na mechanické hodinky.